<pre id="h9jhf"></pre>

  <pre id="h9jhf"></pre>

  за нас

  XINFU TECHNOLOGY (CHINA) CO, ЛИМИТИД има голема база за производство на батериите во Кина и во странство, фокусира??и на Р иД, производството и продажба на производите на батери?ата. Главните производи се моторски батерии, соларни батерии, UPS батерии, енергетски батерии, батерии на електрична возила, Домашните енергетски системи, категориите на производите вклучуваат батерии на олово-Ациидот, батерии на литиумот, итн. Претпри?атието има целосен ланец за производство на батери?ата, може да обезбеди стабилна. Висококвалитетни актериски производи и услуги за глобалните клиенти. Животот на батери?ата е општо 300 пати на полна полна и испушта?е. Батери?ата е еден вид на потрошувачки, а цената е висока. Затоа, неопходно е да ?а користите и одржите батери?ата правилно и да го продолжете сво?от живот за да го користите с? на?добро. Животот на батери?ата обично се пресметува врз основа на бро?от на пати што е целосно наполнета и испушта?е на батери?ата. 300 пати се пресметани врз основа на намалува?е на капацитетот на батери?ата на 75 отсто од номиналниот капацитет. Овие податоци се многу важни биде??и корисникот нема да ?а напла?а батери?ата кога е само 75% од капацитетот, Но ?е го напла?а само кога нема начин да го користи. Во ово? момент, капацитетот на батери?ата се намали на 40 отсто од номиналниот капацитет, што значи дека постои преку испушта?е. Затоа, за да го продолжува животот на актери?ата, неопходно е да се извршува одредена одржува?е: Процесот на лекува?е започнува откако ?е биде испуштен батери?ата, а очигледно лекува?е ?е се случи 12 часа подоцна. Времето наполнува?е може да го отстрани малиот лек. Ако батери?ата не е наполнета на време, Сулфуризираните кристали ?е ги собираат и ?е ги блокираат црвените микрофори во батери?ата, Зголемува?е на внатрешниот отпор на батери?ата и намалува?е на услугите на батери?ата. Времето за додаток на водата: батери?ата е диза?нирана со слабо решение, ко?а ?е предизвика еволуци?а на гас за време на напла?а?ето, Води до постепено намалува?е на електролитната дистилирана вода во батери?ата додека не се исуши. Ова ?е го намали капацитетот на батери?ата, па затоа е неопходно да се додаде дистилирана вода во времето. Ако батери?ата е бесплатна одржува?е, можеш да го погледнеш покривката на батери?ата и безбедносниот вентил. Ако белата ди?афрагма на батери?ата е целосно сува, треба веднаш да наполниш вода. За обични оловни батерии може да се провери нивото на водата. Ако нивото на електролите е под стандардната лини?а, треба да се додаде дистилираната вода.

  Гледа? Пове?е

  Вести

  Зошто е лесно да се наплати батерии во лето? Седумте методи за напла?а?е кои на?многу ?а повредуваат батери?ата, немо?те да се измамите!


  Литиумот батери?ата за складира?е на енерги?а постепено стана нов излез за претприемача

  Чине? енергетски мрежи: Пазарот за батери?ата на литиум се зголемува и недостатоците се зголемуваат.


  Излезе дека има толку многу видови литиумски батерии за соларните улични светла. Види каква батери?а користите за соларни светилки

  Посто?ат различни видови на сончеви улични светла, а има многу модели на соларни литиумски батерии што се совпа?аат. Батериите на сончевата светлина литиум се поделени во две категории во поглед на матери?али: Тернарски литиум батерии и литиумски железни фосфати.


  Колку е добра за батери?ата на УАВ?

  Со зголемената апликаци?а на УАВ, УАВ производителите ?е ?а диза?нираат соодветната УАВ батери?а и спецификаци?а според употребата на производот и позици?ата на пазарот.


  Како функционира 12v поплавена батери?а со цид

  Двете плочки од 12v-поплавната батери?а за оловни цииди се вметнати во решението сулфурско киселина за да генерираат. Налог со хемиски промени.


  Гледа? Пове?е

  Chinese国产AVvideoXXXX实拍,出租屋嫖妓丰满老熟女,波多野结衣乱码中文字幕,性欧美老人牲交XXXXX视频 亚洲女初尝黑人巨高清 新婚人妻扶着粗大强行坐下 国产精品亚洲А∨天堂123 性欧美极品XXXX欧美 被窝影院午夜无码国产 爱情岛永久论坛亚洲品质 RYLSKYART人体欣赏 18禁勿入免费网站入口不卡 国产CHINESEHDXXXX 国产成人无码A区在线观看视频 精品国产综合区久久久久久 久久亚洲国产最新网站之一 中文字幕精品一区二区精品 mm131美女爱做视频在线看 十八禁男男腐啪GV肉真人视频 国产成人亚洲综合色婷婷秒播 亚洲精品欧美精品日韩精品 日韩 另类 综合 自拍 亚洲 粉嫩METART女人下部 亚洲中文字幕无码第一区 337P日本欧洲亚洲大胆色噜噜 凹厕所XXXXBBBB偷拍视频 十四以下岁毛片带血A级 久久久久精品国产亚洲AV麻豆 乌克兰女人大白屁股ASS 人妻少妇偷人精品视频 无码高潮少妇毛多水多水 午夜国产精品无码视频 最刺激的乱惀小说合集 男女啪啪激烈高潮喷出GIF免费 亚洲欧洲日产国码无码AV喷潮 男女猛烈XX00动态图 国产热の有码热の无码视频 么公的好大好深好爽想要 欧美XXXX做受欧美 18禁止进入1000部高潮网站 欧美性XXXX极品少妇 Chinese国产AVvideoXXXX实拍 精品人妻少妇一区二区三区 在线亚洲人成电影网站色WWW 性动态图AV无码专区动图 扒开粉嫩的小缝喷白浆H 亚洲国产日本韩国欧美MV 大伊香蕉在线精品视频 YIN荡的护士乳在办公室揉 亚洲A∨无码男人的天堂 中国女人内谢69XXXX视频软件短片 性饥渴艳妇K8经典 激情图片激情小说 成 人 黄 色 网站在线播放 50妺妺窝人体色www图片 亚洲色播爱爱爱爱爱爱爱 黑人巨大精品欧美一区二区 GOGO专业大尺度亚洲高清人体 欧美13一14娇小XXXX 女人下面被添图片A片 婷婷色丁香五月激情综合 欧美疯狂XXXXBBBB喷水 成年无码按摩AV片在线观看 越猛烈欧美XX00动态图 <文本链> <文本链> <文本链> <文本链> <文本链> <文本链>